Basında Biz

Yerel ve Ulusal Basında Yer Alan Haberlerimiz

Roketsan

Gençlerin Hayallerini Ateşleyen Roket Yarışması’nın Kazananları Açıklandı

Gençlerin yerli ve milli üretime katkı sağlayan bireyler olarak yetişmesini teşvik etmeyi amaçlayan Roketsan’ın desteğiyle gerçekleşen Roket Yarışması’nın kazananları belli oldu. Pamukkale Üniversitesi Hazar Roket Takımları, iki yıl üst üste birinci olma başarısını gösterdi.

Denizli Gazetesi

TEKNOFEST’te PAÜ Hazar takımı ile Denizli damgası

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) 2020’de iki kategoride Türkiye birincisi olan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hazar Takımı’nın Danışmanı Prof. Dr. Cemal Meran; “Bu takımdaki herkes bir cevher. Doğru işlenir önleri açılırsa, iyi motive edilirse bu arkadaşlarımızın başaramayacağı hiçbir şey yok. Hedefimiz; bu başarıyı kalıcı kılmak” dedi.

A Haber

TEKNOFEST birincileri A Habere konuştu.

TÜBİTAK yürütücülüğünde, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) 2020 kapsamında Gaziantep’te düzenlenen Roket Yarışmalarında birinci olan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hazar Takımı ödülünü Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı 11 kişilik ekibin kaptanı Serhat Duras duygularını A Habere anlattı. Duras, 10 aylık bir süreçle bu başarının geldiğini ifade etti..

AA

PAÜ takımının TEKNOFEST İstanbul başarısı

PAÜ Hazar Roket Takımı’nın akademik danışmanı Prof. Dr. Meran, Ödül, fırsat verildiğinde, desteklendiğinde, önleri açıldığında öğrencilerimizin ne kadar başarılı olabileceğinin en güzel kanıtı. dedi.

Defence Turk

Hazar Roket Takımı ile Söyleşi

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2019’da Yüksek İrtifa Roket Kategorisinde yarışarak 1. olan Hazar Roket Takımı‘nın kaptanı Mehmet Serhat Duras Defence Turk’ün sorularını yanıtladı.

Roketsan

Roket Yarışması Ödül Töreni

yüksek irtifa kategorisinin birincisi Pamukkale Üniversitesi’nden Hazar Roket Takımı’na ödülleri Cumhurbaşkanımız tarafından verildi.

Yeni Asır

PAÜ’lü gençler Ege’nin gururu oldu

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen yarışmada birincilik, ‘Hiera 3000’ isimli roketin oldu. Roketi üreten Pamukkale Üniversitesi öğrencileri, bölgeye büyük gurur yaşattı

Hürriyet

Yüksek irtifa birincisi roket için patent başvurusu

TEKNOFEST İstanbulda düzenlenen Roket Yarışmas’nda "Yüksek İrtifa Kategorisi" birincisi olan PAÜ Hazar Takımı, uzun menzilli roket için patent işlemlerini başlattı.

DHA

Üniversiteliler, ürettikleri roketle havacılık endüstrisine katkı sağlamak istiyorlar

Bizler üretmeyi seven gençleriz. Milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Kullandığımız çoğu parçayı kendimiz ürettik. Kullandığımız yazılımlar tamamen bize ait. Projelerimizle roket ve havacılık endüstrisine katkı sağlamak istiyoruz" dedi.